Rēta rodas, kad dzīst dziļa brūce. Tā rada ne tikai vizuālu un psiholoģisku, bet arī fizisku problēmu. Turklāt āda nespēj pilnībā novērst traumu. Rētas ir saistītas ar nepatīkamiem simptomiem, īpaši dzīšanas posmā. Tās ietver apsārtumu, pietūkumu, niezi un savilkumu.
Rētaudi nav līdzīgi normālai ādai, jo matu folikuli, tauku un sviedru dziedzeri netiek atjaunoti. Tos veido mazāk elastīgas šķiedras, kas var izraisīt rētas sacietēšanu, kā arī saraušanos, dažkārt izraisot savilkumu vai pat ierobežojot kustību.
Rētas veidošanos papildina smalki asinsvadi, kas ir svaigu rētu sarkanās krāsas cēlonis. Tie lēnām izzudīs, kad rēta būs pilnībā izveidojusies. Tā kā rētaudiem nav tādu krāsu pigmentu kā veselai ādai, rēta paliks gaišāka nekā apkārtējā āda.
Rētas redzamības pakāpe ir atkarīga no dažādiem faktoriem: traumas veida un apjoma, brūces dzīšanas procesa, vispārējā veselības stāvokļa, vecuma un ģenētiskās noslieces. Rēta var kļūt bieza, cieta un savilkta. Labi koptas ķirurģiskās brūces ar šaurām un gludām malām parasti ātri un viegli sadzīst. Iegūtā rēta parasti ir maza, plāna un gandrīz neredzama.
Visu veidu rētas var efektīvi ārstēt ar Contractubex®, padarot tās mazāk neērtas un mazāk redzamas.