Dažas rētas nedzīst ideāli un kļūst par problemātiskām rētām. Visbiežāk sastopamās:
Piepacelta jeb hipertrofiska rēta
Hipertrofiska rēta veidojas neilgi pēc brūces sadzīšanas, un to izraisa saistaudu šķiedru pārprodukcija. Rēta mēdz piepacelties un izvirzīties virs apkārtējās ādas līmeņa, lai gan tā joprojām ir ierobežota ar sākotnējās traumas reģionu. Hipertrofiskas rētas visbiežāk rodas, ja brūce nav imobilizēta vai aizsargāta vai ja tā ir inficēta.
Iegrimusi jeb atrofiska rēta
Kad rētaudi pārklāj brūci, bet netiek saražots pietiekami daudz audu, lai pietiekami aizpildītu bojāto vietu, to sauc par atrofisku rētu. Šīs iegrimušās rētas visbiežāk rodas pēc pūtītēm vai vējbakām.
Bieza, neregulāras formas rēta jeb keloīds
Parasti keloīds veidojas ilgi pēc brūces sadzīšanas. To izraisa saistaudu šķiedru masveida pārprodukcija, kas turpina augt pāri brūcei un virzienā uz veselo ādu, piemēram, kā krabju spīles. Keloīdi parasti ir novērojami meitenēm un jaunām sievietēm.
Rētas uz ķermeņa daļām, kur ir augstāks ādas turgors, arī ir uzņēmīgas pret keloīdu veidošanos. Diezgan bieži tiek pārmantota ģenētiska tendence gūt keloīdus. Cilvēkiem ar tumšāku ādu keloīdi rodas līdz pat desmit reizēm biežāk nekā cilvēkiem ar baltu ādu.